PROFESYONEL KADRO

Ayşegül Molu - Genel Müdür

Boğaziçi Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi Bölümü mezunudur. Meslek yaşamına 1986 yılında, pazarlama - iletişim sektöründe başlamış; Grey, Ogilvy ve Lowe gibi çokuluslu ajanslarda, stratejik planlama // marka yönetimi // örgütsel - yönetsel model geliştirilmesi konularında görev yapmıştır.

1996 yılından itibaren danışmanlık ve proje yönetimi konularına odaklanmıştır. İstanbul kentinin 2004 Olimpiyat adaylığı, 1995 CHP Seçim Kampanyası, 1998 Anavatan Partisi Seçim Kampanyası, Birleşmiş Milletler Habitat II Konferansı gibi projelerde stratejik yönetimin yanı sıra; medya kuruluşlarına ve sivil toplum örgütlerine danışmanlık yapmıştır. Başbakanlık için hazırlanan ve 14 sivil toplum örgütünün desteklediği Türkiye Markası Projesinin Genel Koordinatörlüğü'nü yürütmüştür. 2005 yılında Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürlüğü'nü üstlenmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Rektör Danışmanlığı yapmıştır, Ocak 2013 itibarıyla öğretim görevlisi ve program direktörlüğü görevinden ayrılmıştır. 2013 sonunda Sabancı Üniversitesi Marka Pratiği Yüksek Lisansı ve Platformu’nun direktörlüğünü üstlenmiştir.

Çiçek Kayoğlu - Reklamcılar Derneği-Koordinatör Yardımcısı

Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. 2006 yılında Metin Yazarı olarak başladığı kariyerine Pure New Media’da Proje Yöneticisi olarak devam etmiştir. 2 ortağıyla beraber kurduğu C.O.R.E. isimli dijital ajansta, 3,5 yıl boyunca Strateji, Proje Yönetimi ve Müşteri İlişkileri görevlerini üstlenmiştir. 2012 yılında C-Section’da Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başlamış, 2015-2016 yıllarında ise Müşteri İlişkileri Direktörlüğü yapmıştır.

2017 yılı Eylül ayı itibariyle Reklamcılar Derneği’nde çalışmaktadır.

Aslı Bacak - Muhasebe ve Finans Sorumlusu

Anadolu Üniversitesi İşletme ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. 1987 yılında Merkez Ajans’ta görev almış ve 1988 yılında Reklamcılar Derneği’ne katılmıştır. 1991 yılından itibaren Dernek Muhasebe ve Finans Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Marmara Üniversitesi’nde aldığı eğitimle 2019 yılından itibarin profesyonel olarak Aile Danışmanlığı da yapmaktadır.

Figen Köksal - Ofis Yöneticisi

Sarıyer Vehbi Koç Lisesi mezunudur. 1988 yılında Ulusal Radyo Televizyon A.Ş.'de Genel Müdür Asistanı olarak başladığı çalışma hayatına, 1992 - 2006 yılları arasında İstanbul Princess Hotel'de Genel Müdür Asistanı, Murahhas Aza Asistanı, Yönetim Kurulu Başkanvekili Asistanı ve İdari Yönetici olarak devam etmiştir.  

Eda Erbirer - Proje Yöneticisi

Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi ve Istanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri ve Halka İlişkiler (çift anadal) bölümü mezunudur. Daha önce Doğuş Yayın Grubu'nda (Vogue), Doğuş Kurumsal İletişim Departmanı'nda ve Cohn&Wolfe'ta staj yapmıştır. İlk profesyonel iş hayatına 2018'in Mart ayında Reklamcılar Derneği'nde başlamıştır.

Hande Vatandost - Reklamcılık Vakfı-Koordinatör Yardımcısı

Üniversite eğitimine 2000 yılında Johns Hopkins University’de başladıktan sonra 2004’de Türkiye’ye dönüp Yeditepe Sosyal Antropoloji bölümünde devam etti. 7 sene boyunca The Guide Dergilerinin yazı işleri ve reklam satış birimlerinde çalıştı. 2011 yılında Bilgi Üniversitesi AdSchool (Reklam Tasarımı) yüksek lisansını tamamladıktan sonra MediaCat etkinlik departmanında 4,5 sene ve Öykü Ajans’ın bağlı bulunduğu Dialogue International network koordinasyonunda 2 sene görev yaptı. İngilizce ve Almanca (orta seviye) biliyor. Şu anda Reklamcılık Vakfı’nda Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Hilal Gökcan - Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Muhasebe-Finans Müdürü

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. 2007 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesini almıştır. Aynı zamanda bilirkişilik eğitimi alarak bilirkişilik yapmaya da hak kazanmıştır. Mesleki yaşamında Sarar Büyük Mağazacılık Mağaza Muhasebeleri Sorumlusu, Haliç Hospital Medikal Muhasebe Müdürü, Esnaf Hastanesi Medikal ve Muhasebe Müdürü,  Türk Diabet ve Obezite Vakfı Hastanesi Mali Müşaviri  olarak çalışmıştır. Kasım 2018 tarihinden beri Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Muhasebe-Finans Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.